Zaloguj do systemów

Wybierz język: Język Polski English version

Telefon: 71 733 77 01

E-mail: office@skyit.eu

Rodzaje urządzeń rejestrujących

Kamery

Dzięki sieciowej telewizji przemysłowej mamy możliwość integracji systemu z istniejącą infrastrukturą sieci LAN/WLAN co znacznie obniża koszta inwestycji. Stosując
kamery IP możemy rejestrować obrazy z kilku lokalizacji w jednym "centrum monitoringu" (np. firma posiada 3 centra magazynowo-logistyczne w rożnych miejscach Polski lub Europy, za pośrednictwem sieci Internet w szyfrowanych tunelach VPN obraz przesyłany jest i rejestrowany w jednej lokalizacji. Rozwiązanie to znacznie ogranicza koszty infrastruktury do archiwizacji nagrań i ciągłego dozoru. Kolejną zaletą jest łatwy dostęp do kamer przez przeglądarkę internetową dla kadry kierowniczej (mobilny nadzór nad firmą) oraz pełna mobilność systemu i łatwość rozbudowy.

Do pracy w trudnych warunkach oraz zmiennym trybie dzień i noc polecamy
kamery kompaktowe. Sprzedawane bez obiektywu, który dobierany jest osobno w zależności od potrzeb, mogą pracować zarówno wewnątrz jak i ,po zastosowaniu  odpowiednich obudów, na zewnątrz pomieszczeń. Są to urządzenia wysokiej klasy oferujące szereg poprawiających i adoptujących kamerę do warunków pracy funkcji. Najczęściej stosuje się do nich obiektywy z automatycznie sterowaną przesłoną ustawiającą się odpowiednio do poziomu oświetlenia. Obiektywy te umożliwiają też ustawienie kąta widzenia,  oddalenie, przybliżenie, nawet w zakresie od 10 do 90 stopni.

Stosowane na zewnątrz jak i wewnątrz budynków
kamery z oświetlaczem podczerwieni dzięki wbudowanemu promiennikowi podczerwieni sterowanemu czujnikiem zmierzchowym, pozwalają na dyskretną obserwację nawet w całkowitych ciemnościach. Stosowane raczej w amatorskich systemach obserwacji.  

Wyposażone w układy optyczne z zoomem 
kamery obrotowe, umożliwiają obserwację bardzo rozległych powierzchni, zastępując wiele kamer stacjonarnych. Jest to rozwiązanie dla Klientów wymagających stałej kontroli różnych punktów obserwacyjnych, np. hal sklepowych, rozległych hal magazynowych. Sterowanie kamerami obrotowymi może odbywać się przez operatora (zazwyczaj za pomocą drążka sterowniczego), autonomicznie po zaplanowanej trasie lub automatycznie obracając się w stronę obiektu będącego w ruchu lub na podstawie informacji z czujników ruchu. 

Do dyskretnej obserwacji proponujemy
kamery specjalne, wyglądem przypominające standardowe czujki dymu, bądź ruchu instalowane w systemach alarmowych.

Kamery kopułkowe stworzone z myślą o pracy w wymagających systemach telewizji przemysłowej produkowane o parametrach zbliżonych do kamer kompaktowych, mogą również w swym wnętrzu kryć proste kamerki płytkowe pozbawione jakichkolwiek ustawień i o stałym kącie widzenia. 

Rejestratory

Odpowiadają za zapis, kompresję, przechowywanie i odtwarzanie materiału wideo.
Rejestratory występują w wersji autonomicznej oraz w postaci kart do PC. Najczęściej pozwalają na podłączenie 4, 8 lub 16 kamer.

Naszym Klientom proponujemy  głównie
rejestratory autonomiczne takich firm jak DAHUA (DVS), BSC czy QNAP. Oferują one za rozsądną cenę wysokie parametry zapisu obrazu, dobrą pracę w sieci, funkcjonalność, i co istotne, łatwe i dogodne przeglądanie zapisanego materiału.


Rodzaje urządzeń rejestrujących

Zobacz także


Sky IT
Telefon: 71 733 77 01
Fax: 71 733 77 07
E-mail: office@skyit.eu